Home Blog Makrama i Kwiaty – esencja stylu boho

Makrama i Kwiaty – esencja stylu boho

by Mena

Wnętrze w stylu boho.

Jeśli miałabym w kilku słowach opisać wnętrze w stylu boho, na pewno użyłabym słów: ciepły, przytulny domowy klimat, uzyskany przez zestawienie przedmiotów wykonanych za naturalnych materiałów, pastelowych kolorów i mnóstwa, mnóstwa roślin. Wystrój boho musi być naturalny, swobodny cechujący się kreatywnością i niepozbawiony osobistych akcentów.

Na czym polega styl boho?

    Zgodnie z definicją boho jest skrótem od słowa bohema, które oznacza środowisko artystyczne. Dlatego w stylu tym ważne jest komponowanie nieoczywistych połączeń: wzorów, faktur i materiałów. Ważne, żeby to połączenie było naturalne i niewymuszone.

Styl boho swój początek ma we Francji. Po rewolucji francuskiej artyści z racji biedy nosili luźne, zniszczone ubrania – zdecydowanie niemodne. I takie jest właśnie boho: luźne, „zniszczone” i pełne artystycznej wizji.

Dodatki w stylu boho

Styl boho bez dodatków nie istnieje. Musi być ich na prawdę dużo, żeby stworzyć artystyczny nieład. Nie można się tu obyć bez wiklinowych koszy, kolorowych dywanów, makram i plecionych kwietników. Należy wykorzystać tekstylia pod każdą postacią – koce, pledy, poduchy, zasłony. A już napewno nie może zabraknąć kwiatów.

W doborze roślin również obowiązuje zasada swobody i różnorodności. Możemy zestawiać ze sobą paprocie i sukulenty. Umieszczamy je w pięknych donicach z rattanu, gliny, betonu, czy wikliny jak również podwieszamy w plecionych kwietnikach. IM WIĘCEJ KWIATÓW TYM LEPIEJ!

Leave a Comment