Home Kurs Makramy3. Węzły makramy 3.4 Sześć efektownych węzłów – jako wypełnienie motywu diamentu

3.4 Sześć efektownych węzłów – jako wypełnienie motywu diamentu

by Mena

Sześć efektownych węzłów

W tym wideo tutorialu chcę Wam pokazać sześć bardzo efektownych węzłów, które będą „wisienką na torcie” Waszej makramy. Można je umieścić w centralnym punkcie projektu, jako wypełnienie dużego diamentowego motywu i z pewnością będą skupiać na sobie całą uwagę :).

Zamiast po rak kolejny powielać pomysł związania sznurków wewnątrz diamentu wielkim węzłem płaskim, można zastosować coś nowego i o wiele ciekawszego.

Węzły w brew pozorom wcale nie są tak skomplikowane, na jakie wyglądają. Trzeba tylko pamiętać o trzech sprawach:

  1. Sznurki przeplatają się naprzemiennie – góra dół, czyli coś co jest pod spodem, wędruje na wierzch i znowu pod spód
  2. Kolejność i równe ułożenie sznurków jest kluczową sprawą – oglądając tutorial zobaczycie, że bardzo dbam o to, by sznurki ładnie i równiutko ułożyć, jeden za drugim.
  3. Sznurki muszą być luźne. Nie wolno mocno ściskać węzłów.

Luźne ułożenie sznurków sprawia, że całość łącznie z diamentem jest bardzo delikatna, dlatego zwłaszcza przy dużych rozmiarach, warto dodać drugi rząd węzłów żebrowych do ramki diamentu. Wtedy całość dużo lepiej się usztywni.

Ja wykorzystałam te węzły w tych przykładowych projektach i zwróćcie uwagę na ilość rzędów węzłów żebrowych. W makramie naściennej jest ich aż trzy, ponieważ na diamencie opierają się dwa ciężkie warkocze z frędzlami.

Zapraszam do wspólnego wyplatania 🙂

Leave a Comment